• ul. Sądowa 7, 41-605 Świętochłowice
  • 32 43 107 43
  • 609 625 896

obrona oskarżonych lekarzy

Wsparcie obrony niesłusznie oskarżonych o błędy i zaniedbania lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz położonych.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się usługi odszkodowań medycznych. Ogłoszenia kancelarii odszkodowawczych widoczne są na każdym słupie ogłoszeniowym w większych i mniejszych miastach, a nierzadko trafiają też do skrzynek pocztowych. W znacznej części oferty dotyczą uzyskiwania odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych, ale coraz więcej z nich bierze na cel pracowników służby zdrowia. Dlaczego ludzie decydują się na skorzystanie z ich usług? Po pierwsze niczym nie ryzykują, gdyż sprawy w większości przypadków prowadzone są bezzaliczkowo, a ich honorarium jest wypłacane dopiero jako prowizja od odzyskanej kwoty. Drugi powód to drastyczny wzrost kwot zasądzanych z tytułu błędów medycznych – już dawno przekroczona została bariera miliona złotych odszkodowania. I wreszcie trzeci aspekt… w powszechnym przekonaniu „lekarza stać” na zapłacenie odszkodowania.

Jeżeli jesteś lekarzem, ratownikiem medycznym, pielęgniarką, położną i otrzymałeś pozew lub co gorsza zostałeś wzywany do złożenia wyjaśnień w postępowaniu karnym zapraszamy do skorzystania z usług naszej Kancelarii. Czym różnimy się od konkurencji? U nas pracują ludzie posiadający wykształcenie i doświadczenie również medyczne, więc łączą wiedzę prawniczą i medyczną, aby w pełni profesjonalnie zadbać o Państwa prawa. Potrafimy przekonać sąd językiem, który on rozumie, że w danej sytuacji nie doszło do naruszenia sztuki medycznej. Z tego powodu nie boimy się również konfrontacji z biegłymi.Pierwszy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W pierwszej wiadomości prosimy o opisanie Państwa sytuacji, w tym o wskazanie rodzaju postępowania (sprawa cywilna lub karna) i jego etapu (postępowanie przygotowawcze, przedsądowe wezwanie do zapłaty, proces sądowy). Wszelkie przekazane informacje traktujemy rygorystycznie jako tajemnicę.

Tel. 32 431 07 43
Fax 32 431 07 47
E-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

Adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

Adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Czym jest Talionis?

Prawo Talionu wywodzi się ze Starego Testamentu, jego uosobieniem pozostaje historycznie pojmowana sprawiedliwość wedle zasady: "oko za oko, ząb za ząb". Współcześnie rozumieć ją możemy jako oczekiwanie sprawiedliwej zapłaty za godziwie wykonaną pracę, czy też ukarania sprawcy wyrządzonej krzywdy (przestępstwa lub wykroczenia).