Wielu wynajmujących mieszkania, pokoje i domy nadużywa swoich praw na szkodę najemców. Uważają bowiem, że ich prawo własności jest absolutne i mogą decydować o wszystkim. Oczywiście, to nie prawda. Godząc się na wynajem nieruchomości na cele mieszkalne świadomie wyzbywają się części swoich praw na rzecz najemcy i muszą zaakceptować, że wynajęta powierzchnia staje się dla nich tzw. miejscem cudzym. Prawo własności wpisane w księgę wieczystą nie ma wtedy znaczenia – kto wynajął, ten musi przestrzegać praw najemcy.
Czego nie wolno właścicielowi mieszkania?
- Kazimierz Turaliński
- Prawo cywilne i gospodarcze
Jak kraść na fundusz sekurytyzacyjny?
- Kazimierz Turaliński
- Prawo cywilne i gospodarcze
Plaga oszustw nawiedziła sektor obrotu bankowymi wierzytelnościami. Fundusze sekurytyzacyjne masowo wykupują przedawnione, sporne lub w ogóle dawno spłacone wierzytelności i skutecznie pozywają rzekomych wierzycieli o spłatę długu. W jaki sposób działają i dlaczego sądy oraz prokuratura nie reagują? Metoda tego oszustwa popełnianego w białych rękawiczkach jest prosta. Fundusz sekurytyzacyjny wykupuje za procenty a niekiedy nawet promile wartości długi śmieciowe, czyli przedawnione, spłacone lub obciążające dłużników niewypłacalnych. Banki nie chcą ich egzekwować, ponieważ wiedzą, że nie mogą albo będzie to nieskuteczne, dlatego ich cena to np. 50 zł za 5000 zł nominalnego długu.
Oddłużenie przez upadłość konsumencką - w pytaniach i odpowiedziach
- Kazimierz Turaliński
- Prawo cywilne i gospodarcze
Jesteś niewypłacalny? Obciążają Cię długi, których nie możesz spłacić? Inni rozkładają ręce, bądź biorą pieniądze nie uwalniając Cię od problemów i myślisz, że już nie ma ratunku..? Rozwiążemy Twój problem raz na zawsze. Zacznij nowe życie z czystym kontem.
UWAGA - nieprzemyślane pod kątem prawnym ogłoszenie upadłości naraża Cię na zarzut popełnienia przestępstwa niegospodarności, a długi takie nie są umarzane - przedawniają się dopiero po 20 latach!