• ul. Sądowa 7, 41-605 Świętochłowice
  • 32 43 107 43
  • 609 625 896

Kontrwywiad, PR, zapobieganie szpiegostwu przemysłowemu

Kontrwywiad gospodarczy - przeciwdziałanie szpiegostwu przemysłowemu

Zarządzanie kryzysowe

Kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy, neutralizowanie skutków przecieku informacji i pomówień, powiązania z niepożądaną grupą społeczną lub polityczną

Przejmowanie kłopotliwego kontaktu z mediami

Ochrona tajemnic przedsiębiorstwa i jego dobrego wizerunku społecznego / medialnego to warunek sukcesu w biznesie. Prawo europejskie i polskie umożliwia podejmowanie szeregu działań o charakterze kontrwywiadu gospodarczego, ukierunkowanego zarówno na zachowanie w sekrecie stosowanych technologii, receptur, źródeł dostaw czy danych identyfikujących kadrę merytoryczną oraz podwykonawców, jak i na anonimizację (ukrywanie) prawa własności, kreowanie wizerunku maskującego słabości przy jednoczesnym uwypuklaniu stron mocnych. Kontrwywiad gospodarczy często miesza się z usługami Public Relations, rzecznictwa prasowego oraz zarządzania kryzysowego w sytuacji nagłego wycieku informacji lub przeprowadzania oszczerczego (uzasadnionego lub nieuzasadnionego) ataku wizerunkowego na klienta.

Kancelaria Talionis oferuje przedsiębiorcom i zarządom spółek prawa handlowego usługi z zakresu:

  • legalnej ochrony tajemnic przedsiębiorstwa
  • przeciwdziałania szpiegostwu przemysłowemu i usuwania skutków szpiegostwa przemysłowego
  • audytów bezpieczeństwa
  • anonimizacji struktur gospodarczych i utajniania prawa własności do przedsiębiorstw, nieruchomości i ruchomości
  • kreowania wizerunku branżowego
  • zarządzania kryzysowego w zakresie przeciwdziałania skutkom niekorzystnych publikacji medialnych, ataków politycznych i naruszania dobrego imienia przedsiębiorcy w internecie
  • sporów sądowych dotyczących naruszenia dóbr osobistych - na drodze karnej (pomówienie, znieważenie) i cywilnej (odszkodowania, zadośćuczynienia, publikacje przeprosin itp.)
  • innych działań właściwych dla zagadnienia ochrony tajemnic i wizerunków przedsiębiorstw

 Pierwszy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pierwszej wiadomości prosimy o krótki opis sprawy. Wszelkie przekazane informacje traktujemy rygorystycznie jako tajemnicę i nie ujawniamy ich żadnym osobom trzecim.

Tel. 32 431 07 43
Fax 32 431 07 47
E-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

Adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

Kancelaria świadczy obecnie usługi wyłącznie wirtualnie

Adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Czym jest Talionis?

Prawo Talionu wywodzi się ze Starego Testamentu, jego uosobieniem pozostaje historycznie pojmowana sprawiedliwość wedle zasady: "oko za oko, ząb za ząb". Współcześnie rozumieć ją możemy jako oczekiwanie sprawiedliwej zapłaty za godziwie wykonaną pracę, czy też ukarania sprawcy wyrządzonej krzywdy (przestępstwa lub wykroczenia).