• ul. Sądowa 7, 41-605 Świętochłowice
  • 32 43 107 43
  • 609 625 896

sprawy budowlane, kary umowne, spory co do jakości

Spory na rynku budowlanym

Obalanie kar umownych

Dochodzenie zapłaty od Skarbu Państwa (inwestorów zamówień publicznych)

Wszechstronna obsługa przedsiębiorców rynku budowlanego - budownictwo kubaturowe, inżynieria drogowa i kolejowa, w tym budowa mostów, budownictwo przemysłowe. Branża budowlana od dekad boryka się z masowymi oszustwami na szkodę podwykonawców i dostawców, fikcyjnymi upadłościami oraz nakładaniem nienależnych kar umownych doprowadzających do bankructwa uczciwych przedsiębiorców. Nawet kontrakty z giełdowymi gigantami i Skarbem Państwa nie gwarantują rzetelnego rozliczenia.

Kancelaria Talionis oferuje obsługę wszelkich sporów dotyczących realizacji inwestycji o charakterze budowlanym i remontowym, obejmującą: negocjacje polubowne, sporządzanie analiz kryminalnych i ekonomicznych realizacji kontraktu na cele postępowań sądowych, przygotowanie merytorycznych, udokumentowanych doniesień do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przygotowanie merytorycznych pozwów o zapłatę i odpowiedzi na cudze pozwy o zapłatę, obalanie kar umownych, obsługę procesową, ochronę antywindykacyjną włącznie z upadłością i ochroną prywatnego (rodzinnego) majątku oszukanego przedsiębiorcy.


Nasza kadra dysponuje doświadczeniem w sprawach dotyczących m.in.:

  • tzw. afery autostradowej (budowa odcinków autostrad A2, A4 i A1),
  • oszustw w sektorze budownictwa developerskiego (budowy śląskich i warszawskich apartamentowców oraz osiedli willowych w miejscowościach uzdrowiskowych)
  • fałszowania dokumentacji i innego materiału dowodowego na cele nałożenia nienależnych kar umownych
  • oszustw przy budowie obiektów sportowych, w tym dużych polskich stadionów
  • sporów przy realizacji dużych zamówień publicznych
  • egzekwowania płatności od inwestora na rzecz podwykonawcy generalnego wykonawcy inwestycji

Pierwszy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pierwszej wiadomości prosimy o krótki opis sprawy. Wszelkie przekazane informacje traktujemy rygorystycznie jako tajemnicę i nie ujawniamy ich żadnym osobom trzecim.

Tel. 32 431 07 43
Fax 32 431 07 47
E-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

Adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

Kancelaria świadczy obecnie usługi wyłącznie wirtualnie

Adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Czym jest Talionis?

Prawo Talionu wywodzi się ze Starego Testamentu, jego uosobieniem pozostaje historycznie pojmowana sprawiedliwość wedle zasady: "oko za oko, ząb za ząb". Współcześnie rozumieć ją możemy jako oczekiwanie sprawiedliwej zapłaty za godziwie wykonaną pracę, czy też ukarania sprawcy wyrządzonej krzywdy (przestępstwa lub wykroczenia).