• ul. Sądowa 7, 41-605 Świętochłowice
  • 32 43 107 43
  • 609 625 896

błędy medyczne - postępowania karne i odszkodowania

Sprawy karne (spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci) i cywilne (roszczenia odszkodowawcze, renty).

Przygotowanie doniesień do prokuratury przez prawnika z medycznym wykształceniem - z uwagi na unikatowe połączenie wiedzy medycznej z prawną zawiadomienia trudne do umorzenia i zbagatelizowania.

Błędy medyczne - sprawy karne - przygotowywanie doniesień do prokuratury, wniosków dowodowych i zaskarżanie umorzeń śledztw, ekspertyzy akt już prowadzonych lub umorzonych spraw karnych albo dokumentacji medycznych jeszcze przed złożeniem doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Oferujemy pomoc ze strony prawników z dodatkowym medycznym wykształceniem.

Roszczenia odszkodowawcze - wskazywanie błędów w sztuce medycznej, popełnionych w toku nieprawidłowego leczenia. Ocena materiału dowodowego i podstaw merytorycznych do występowania z roszczeniem odszkodowawczym (odszkodowanie, renta). Prowadzenie mediacji polubownych. Sporządzanie pozwów i obsługa procesowa.

Dziedziny spraw medycznych:

  • kardiologia
  • ginekologia z położnictwem
  • chirurgia

Pierwszy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pierwszej wiadomości prosimy o krótki opis sprawy. Wszelkie przekazane informacje traktujemy rygorystycznie jako tajemnicę i nie ujawniamy ich żadnym osobom trzecim.

 

 

Tel. 32 431 07 43
Fax 32 431 07 47
E-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

Adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

Adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Czym jest Talionis?

Prawo Talionu wywodzi się ze Starego Testamentu, jego uosobieniem pozostaje historycznie pojmowana sprawiedliwość wedle zasady: "oko za oko, ząb za ząb". Współcześnie rozumieć ją możemy jako oczekiwanie sprawiedliwej zapłaty za godziwie wykonaną pracę, czy też ukarania sprawcy wyrządzonej krzywdy (przestępstwa lub wykroczenia).