• ul. Sądowa 7, 41-605 Świętochłowice
  • 32 43 107 43
  • 609 625 896

obsługa prawna najmu nieruchomości komercyjnych

Obsługa prawna wynajmu nieruchomości komercyjnych - biur, sklepów, magazynów.

Najem nieruchomości komercyjnych rządzi się zupełnie innymi prawami niż najem mieszkań i domów. Przepisy nie chronią zbyt dobrze najemców, zaś wynajmującym umożliwiają odpowiednie zabezpieczenie ich interesów. Kancelaria TALIONIS oferuje Państwu pomoc specjalisty od 10 lat zajmującego się obsługą najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych w Warszawie, w trakcie których miał już do czynienia z praktycznie wszelkimi możliwymi do zaistnienia niestandardowymi sytuacjami. Naszym klientom zapewniamy:

  • przygotowanie umów wynajmu w sposób maksymalny zabezpieczający interes właścicieli nieruchomości komercyjnych
  • weryfikację potencjalnych najemców i poszukiwanie kontrahentów
  • szkolenia z zakresu bezpiecznego wynajmu
  • negocjacje i windykację wierzytelności powstałych w toku wynajmu nieruchomości komercyjnych
  • legalne eksmisje nieuczciwych najemców nieruchomości komercyjnych

Odzyskiwanie wierzytelności z tytułu umów najmu

Oferta skierowana jest do właścicieli i zarządców nieruchomości głównie biurowych, dla których nieregulowanie czynszu przez najemców stanowi znaczne utrudnienie w prowadzonej działalności. Opóźnienia, jakich dopuszczają się najemcy w regulowaniu zobowiązań czynszowych i pozostałych opłat eksploatacyjnych powodują nie tylko straty finansowe wynikające z braku spodziewanego zysku, ale niejako „wymuszają” finansowanie biznesu naszego nierzetelnego kontrahenta. Istnieje przecież  konieczność dokonania opłaty dostarczycielom zewnętrznym (koszty energii elektrycznej, wody, ochrony, ekipy sprzątającej powierzchnie wspólne, wywozu śmieci, pokrycie wydatków na naprawy w budynku i remonty itp.).

W momencie narośnięcia dużych zaległości finansowych najemcy ci często „po cichu” opuszczają zajmowane lokale i przenoszą się gdzie indziej, bez regulowania zaległych płatności. Późniejsze ich poszukiwanie i dochodzenie zaległych płatności jest czasochłonne i pochłania dodatkowe wydatki. Dlatego Kancelaria TALIONIS oferuje świadczenie usług optymalizacji procesu windykacyjnego w dziedzinie należności czynszowych, oraz zabezpieczanie interesów przedsiębiorstw i osób prywatnych wynajmujących pomieszczenia biurowe przed nieuczciwymi kontrahentami.

UWAGA – nie świadczymy usług eksmisji najemców nieruchomości mieszkalnych!


Pierwszy kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pierwszej wiadomości prosimy o krótki opis sprawy. Wszelkie przekazane informacje traktujemy rygorystycznie jako tajemnicę i nie ujawniamy ich żadnym osobom trzecim.

Tel. 32 431 07 43
Fax 32 431 07 47
E-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

Adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

Adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Czym jest Talionis?

Prawo Talionu wywodzi się ze Starego Testamentu, jego uosobieniem pozostaje historycznie pojmowana sprawiedliwość wedle zasady: "oko za oko, ząb za ząb". Współcześnie rozumieć ją możemy jako oczekiwanie sprawiedliwej zapłaty za godziwie wykonaną pracę, czy też ukarania sprawcy wyrządzonej krzywdy (przestępstwa lub wykroczenia).